Schedule

Day/Time   Show Presenter
Monday

7.00am Patrick Reyna Patrick Reyna
9.00am Shake Up Tom Clements
11.00am One and All Tony Leamon and Bilko
1.00pm Musical Allsorts Jimmy Miller
3.00pm The Daly Hour Chris Daly
4.00pm Live and Direct Ian Beaumont
6.00pm Hive Mind Sam Bradbury
7.30pm Jazz Train Pete and Paddy
9.30pm Granite Stoneface Granite Stoneface
11.00pm Autoplayer


Tuesday



7.00am Repeats Repeats
9.00am Simon Norris Adventures in Low-Fi
11.00am Kevin Parrott Radio Show Kevin Parrott
1.00pm The Galactic Teabag David Scott Roberts
3.00pm Kaleidoscope Lou Peixinha
4.00pm Super Gran's Disco Glenys McMahon
5.00pm Mike's Happy Hour Mike Hopwood
6.00pm Punky Reggae Party Steve Gruitt
7:30pm erAtica Georgie Hopwood
8.30pm MCMC Spoken MCMC Spoken
9:30pm Andy Wylie Andy Wylie
11:30pm Autoplayer


Wednesday



7:00am Hair in Your Breakfast Toby Cook
9:00am Goodtimes Radio Misty Mornings
10.30am Keepin' It Country Val Baker
12.00pm Repeats Repeats
2.00pm Repeats Repeats
3.00pm The Green Show Pete Maxted
4.00pm About You Simon Neild
5.00pm Ride Along Harry Devereux
6.00pm The Rainbow Source Steve Cannon and Simon Hill
7.30pm St Alphono's Pancake Trevor Bread
9.30pm Percy and Alfie on the Radio Percy and Alfie
11.00pm Autoplayer


Thursday



7.30am Cornwall's Sience Sessions  Ben Makin
9.00am Tadgh Shiels Tadgh Shiels
11.00am Steve Foster Show Steve Foster
1.00pm Repeats Repeats
2.30pm Kyle Coleman Kyle Coleman
3:30pm Chat & Music Underground Luke Jenkins
5.00pm Inside Local Music Simon Neild
6.00pm Self Help Help Yourself Drewzy
7.30pm Songs From The Backroom Jules Kay
9.30pm Lost in Space Tom and Paul
11:30pm Autoplayer


Friday

   
7.00am Repeats Repeats
9.00am The Pirate Pete Show Pirate Pete
11.00am Thank Source It's Friday Andy Coote
1.00pm Mr Ed's What's Up Show Eddie Callis
2.00pm Sophie's Breakout Song Show Sophie Sweatman
3.00pm The Tash Berks Show Tash Berks
5.00pm Tunes To Help You Breath More Easily Barry Gribble
6.00pm Collective Source Dean Harvey
7.30pm Cosmic's Show Cosmic
10.00pm 15 Per Cent Bucky O'Brian and Doc Flay
11.00pm Autoplayer   


Saturday



0700am Repeats Repeats
10.00am Rocking all Over the World Milo Whitehead
11.00am Mollie Ann Mollie Ann
1.00pm Cornish Cream Andrew Whetter
3.00pm Chargrilled Rich Jones
4.00pm Megan Holly Nelson The Lost Wolf Show
5.30pm Miscellaneous Debris David Stallard
7.30pm Mixed Beats and Treats

Week1 = Si Gordon

Week2 = Loud Love

Week3 = Jus Novus

Week4 = Analogue Cabin

10.00pm Penryn Space Agency (every 4th Saturday) Penryn Space Agency
12.00pm Autoplayer


Sunday



9.00am Jazz Train RPT Pete & Paddy
11.00am Making Paper Boats Laurie Bowles
1.00pm Out of the Ark Konquerin Soundz
3.00pm ChillZone Mr P
5.00pm Toby Cook's Ramble Toby Cook
6.30pm Funkin' Arts SJ
8.00pm Annonymous Static Jimmy Jams
9.30pm Radyo an Gernewegva Matthew Clarke
10.30pm

Repeats

Repeats

00.30am Autoplayer Autoplayer