Listen on: iPod/iPhone : MP3 Direct : Android app | View Full Site

Schedule

Mondays Show Presenter
7.00am Patrick Reyna Patrick Reyna
9.00am One and All Tony Leamon and Bilko
11.00am The Bob Seymour Show Bob Seymour
1.00pm Musical Allsorts Jimmy Miller
3.00pm The Daly Hour Chris Daly
4.00pm Live and Direct Ian Beaumont
6.00pm Hive Mind Sam Bradbury
7.30pm Jazz Train Pete and Paddy
9.30pm Repeats Repeats
11.00pm Autoplayer


Tuesday



7.00am Breakfast Show Jules Powis
9.00am One Man Band Keith Wilcocks
11.00am Kevin Parrott Radio Show Kevin Parrott
1.00pm The Galactic Teabag David Scott Roberts
3.00pm About You (repeat)  Simon Neild
4.00pm Super Gran's Disco Glenys McMahon
5.00pm Mike's Happy Hour Mike Hopwood
6.00pm Punky Reggae Party Steve Gruitt
7:30pm eraTica Georgie Hopwood
8.30pm Trail Mix(ed) Bram Arnold
9:30pm Andy Wylie Andy Wylie
11:30pm Autoplayer


Wednesday



7:00am Breakfast Show Jules Powis
9:00am Morning Break Show Gwen Willoughby
10.30am Keepin' It Country Val Baker
12.00pm JB JB's Red White and Blues Show
2.00pm Radyo an Gernewegva Matthew Clarke
3.00pm The Green Show Pete Maxted
4.00pm About You Simon Neild
5.00pm Rocks Off! Joe and Tony
6.00pm The Rainbow Source Steve Cannon and Simon Hill
7.30pm St Alphono's Pancake Trevor Bread
9.30pm Percy and Alfie on the Radio Percy and Alfie
11.00pm Autoplayer


Thursday



7.00am Breakfast Show  Jules Powis
9.00am Tadgh Shiels Tadgh Shiels
11.00am Steve Foster Show Steve Foster
1.00pm Good Times Radio Flouncy Pants
2.30pm Kyle Coleman Kyle Coleman
3:30pm Chat & Music Underground Luke Jenkins
5.00pm Inside Local Music Simon Neild
6.00pm Self Help Help Yourself Drewzy
7.30pm Songs From The Backroom Jules Kay
9.30pm Lost in Space Tom and Paul
11:30pm Autoplayer


Friday

   
7.00am Breakfast Show Jules Powis
9.00am The Pirate Pete Show Pirate Pete
11.00pm Andy Coote Andy Coote
1.00pm Mr Ed's What's Up Show Eddie Callis
2.00pm Sophie's Breakout Song Show Sophie Sweatman
3.00pm The Tash Berks Show Tash Berks
5.00pm Tunes To Help You Breath More Easily Barry Gribble
6.00pm Collective Source Dean Harvey
7.30pm Cosmic's Show Cosmic
10.00pm 15 Per Cent Bucky O'Brian and Doc Flay
11.00pm Autoplayer   


Saturday



0800am Shake Up Saturdays Tom Clements
10.00am Rocking all Over the World Milo Whitehead
11.00am Mollie Ann Mollie Ann
1.00pm Cornish Cream Andrew Whetter
3.00pm Chargrilled Rich Jones
4.00pm Repeats Repeats
5.30pm Miscellaneous Debris David Stallard
7.30pm Mixed Beats and Treats

Week1 = Si Gordon

Week2 = Discoguns

Week3 = Available

Week4 = Analogue Cabin

10.00pm Penryn Space Agency (every 4th Saturday) Penryn Space Agency
12.00pm Autoplayer


Sunday



9.00am Jazz Train RPT Pete & Paddy
11.00am Making Paper Boats Laurie Bowles
1.00pm Out of the Ark Konquerin Soundz
3.00pm ChillZone Mr P
5.00pm Toby Cook's Ramble Toby Cook
6.30pm Repeats Repeats
8.00pm Step Beyond Deby Ould
9.30pm Latin Quarter Dhyano
10.30pm

Sunday Sermon

The Lazy Prophet

00.30am Random Jukebox Karl Phillips